Nebankovní společnosti byly dlouho synonymem pro nevýhodné poskytovatele úvěrů. Mnoho lidí tak dávalo přednost bankovním společnostem, které ovšem ke svým žadatelům nebyly vždycky tak vstřícní, jak by se předpokládalo. Jak je tomu dnes a kdy je skutečně vhodné sáhnout po nebankovní půjčce? Banky každým rokem zpřísňují podmínky pro schvalování svých spotřebitelských i hypotečních úvěrů. Dosáhnout na ně tak může být stále těžší. Aby byla žádost úspěšná, je zapotřebí splnit několik zákonem daných podmínek. Ale ani v případě jejich splnění ještě žadatel nemá úplně vyhráno. Banky totiž mohou žádost zamítnout i bez udání důvodů. Pojďme si společně představit alespoň základní podmínky, které jsou stanovené zákonem a stahují se na každého žadatele o úvěr v bankovních institucích.
Pracovní smlouva
Aby bylo možné úvěr plnohodnotně splácet, je zapotřebí ho mít z čeho splácet. Pravidelný příjem je tak nezbytností. Navíc musí být doložen pracovní smlouvou na dobu neurčitou. V případě, kdy žadatel není schopen doložit výši svých měsíčních příjmů, s největší pravděpodobností odejde z banky s nepořízenou.
Registr dlužníků
Ani v případě registru dlužníků nejsou banky benevolentnější. Bankovní i nebankovní instituce mají možnost kdykoliv nahlédnout do registru dlužníků a prověřit tak finanční minulost žadatelů o úvěr. V případě, kdy se v minulosti žadatel potýkat s finančními problémy a nemohl plnohodnotně splácet své závazky, tato skutečnost bude zaznamenána v některém z registrů. V takovém případě je velmi nepravděpodobné, že by banka takovému žadateli úvěr schválila.
Nebankovní společnosti však k této skutečnosti přistupují poněkud rozdílně. Do registrů buď vůbec nenahlíží, nebo neberou negativní záznam v některém z registrů jako důvod k zamítnutí žádosti. Slyšeli jste třeba už o americké hypotéce bez registru?
copyright 2018 Blog WordPress Theme By ThemeShopy