Škůdci mohou být různí, jedním z nejobávanějších jsou mšice, které jsou postrachem každého pěstitele.
Prvního znamení napadení mšicemi si všimne i laik, pozná se to jednoduše podle listů, ty vypadají seschle a mají nepřirozenou barvu, na spodní části se nalézá několik desítek drobného hmyzu a list je zabarven do černa, z napadené rostliny odsávají tekutinu. Nápadné vám také může být větší množství mravenců poblíž napadené zeleně.
Jako prostředek proti vyhubení mšic nejdříve zkuste něco přírodního, co napadenou rostlinu ochrání před ještě větší újmou, pokud toto nezabere, až teprve poté sáhněte po přípravku chemickém .
Napadení vaší zahrádky mšicemi můžete zabránit již v prvních jarních měsících postřikem, který zničí líhnoucí se mšice. Důležité také je odstraňovat plevel, a to důsledně. Také nepodceňujte průběžnou kontrolu rostlin, napadení tak máte šanci odhalit v samém počátku, pokud je škůdců jen malé množství, vezměte si na ruce gumové rukavice a tyto malé záškodníky jednoduše rozmačkejte a napadenou část odstraňte. Dobré je také izolovat nemocnou rostlinu do té zdravé, postačí přikrytí síťkou.
Pokud už je pozdě a mšice se rozhodli uspořádat hody právě na vaší zahrádce, nezbývá než zakoupit přípravek na chemické bázi, mezi nejčastěji používané patří zn. Mospilan. Nepůsobí jen na mšice, ale i jiné škůdce. I zde ale platí, pokud budete postřikovat opakovaně, používejte pokaždé jinou značku, neboť se může stát, že vůči jednomu druhu se stanou mšice imunní.
V případě, že se škůdci objeví přímo u vás na rostlinách pěstovaných v bytě, myslete na to, že chemický přípravek budete používat v uzavřené místnosti a podle toho také pečlivě vybírejte ten pravý. Ideálním pomocníkem v boji proti nežádoucímu hmyzu jsou šipky ve žluté barvě, na nich je lepkavá hmota, na kterou se hmyz uchytí.
copyright 2018 Blog WordPress Theme By ThemeShopy