Kdybychom se vás v rámci nějaké ankety ptali, co vše lze vyrobit ze dřeva či dokonce z dřevitého odpadu, možná by vás napadaly desítky až stovky různých předmětů. Dřevo je materiál velmi dobře tvárný a setkáváme se s ním jak v interiéru, tak i venku na zahradě, v parcích a odpočinkových zónách, na sportovištích, ve společenských prostorách a na dalších místech. Dřevo se uplatní i při výstavbě zahradní terasy za obývacím pokojem, pod pergolou, pod altánem, anebo u zahradního bazénu. Využívají se k tomu terasová prkna, která se montují na konstrukci z dřevěných trámků.
Jaké vruty k montáži využít – zde se dostáváme na tenký led, protože jakékoli montáže dřevěných konstrukcí mohou váznout na konstrukčním materiálu, tedy zejména na konstrukční uhlíkové oceli. Pokud tedy například zvolíte běžné ocelové šrouby a vruty, podepíše se na nich za pár let koroze tak, že se rozpadnou a bude nutné celou stavbu opravit. O něco lépe jsou na tom vruty mosazné, jenže zde zas bývá problémem nižší pevnost. Mosaz sice koroduje minimálně (je to slitina mědi a zinku), ale neočekávejte od ní to, co od oceli.
Nerezová ocel – nejlépe jsou na tom nerezové vruty do dřeva. Je to vlastně konstrukční ocel legovaná chromem a niklem, což jsou dva prvky, které zajišťují naprostou ochranu proti vzdušné korozi. Na nerezový vrut se můžete spolehnout, co se týče pevnosti spoje, a zároveň nemusíte mít obavy, že by se pod vámi podlaha rozpadala.
Profesionál versus amatér – chcete-li zhotovit terasu z dřevěných prken, doporučujeme vám přenechat tuto práci odborníkům od A do Z. Zvláště, pokud jste v tomto oboru začátečníci, a je to vaše první stavba. Začínající amatér tu může nadělat řadu chyb, které následně prověří právě samotné prostředí a povětrnostní vlivy. Velmi také záleží na výběru terasových prken, zejména co se týče jejich předpokládané životnosti.
copyright 2018 Blog WordPress Theme By ThemeShopy